prověřuje požadavky a odpovědi a hledá v nich známé hrozby a riziko náhodného úniku dat.
blokuje, povoluje nebo upravuje požadavky a odpovědi na ně podle jejich zdroje, cíle, uživatele, skupiny, druhu obsahu, typu dat, štítku nebo fráze.
obsahu s ochranným označením, včetně podpory štítků dokumentů umístěných v záhlaví či zápatí a ve vlastnostech dokumentu.
kontroluje obsah komunikace HTTP(s) a soubory sdílené přes DSFSP a hledá potenciální hrozby a porušení zásad.
Web Guard pomocí hloubkové kontroly obsahu zjišťuje, zda v obsahu nejsou přítomny příchozí hrozby nebo zda jím neunikají data. Pokud jde o uplatňování kontrol povolení a bezpečnostních štítků v obsahu, je toto řešení špičkou na trhu. Mezi jeho uživateli jsou i společnosti, jejichž přístup k zabezpečení patří mezi nejdůslednější na světě.
HTTP(s)
ICAP
Deep Secure File Sharing Protocol DSFSP
Pravidla zásad lze aplikovat na více než 200 souborových formátů, například:
Formáty Office (Microsoft Office, PDF atd.)
Grafické formáty
Strukturovaná data (JSON, XML atd.)
Web Guard lze nasadit na serveru Linux nebo Solaris. V případě systémů, které se obávají napadení útočníky se špičkovými schopnostmi, lze Web Guard nasadit na platformu Bastion od společnosti Deep Secure. Ta zajišťuje fyzické oddělení sítí pomocí operačního systému Solaris 10 Trusted Extensions od firmy Oracle.
Volitelně jej lze nasadit spolu s nástrojem GX a přidat tak odstraňování hrozeb při prohlížení webu, nebo spolu s nástrojem iX, kterým se řešení rozšíří o odstraňování hrozeb z aplikací pro sdílení souborů.